Gekås-Ullared_800x500.jpg


Zvýšený predaj vďaka kvalitnejšej skúsenosti na toalete

Lepšie toalety vedú k zvýšeniu predaja. Tork PeakServe vám umožní vytvoriť tú najlepšiu skúsenosť pre nakupujúcich, zvýšiť spokojnosť aj objem nákupov a zároveň zníži stres aj nervozitu vášho upratovacieho personálu. Pozrite sa, ako Tork PeakServe® pomáha tímu Gekås Ullared udržať toalety a umyvárne vo vynikajúcom stave pre 5 000 nakupujúcich – a to každý deň.


Umenie dopĺňania papierových utierok pre päť miliónov hostí

Každá krajina má svoju najprestížnejšiu turistickú atrakciu. Francúzsko má Louvre. Taliansko má Baziliku sv. Petra. Švédsko má obchod v hallandských lesoch. Vďaka skoro piatim miliónom návštevníkom ročne sa obchodný dom Gekås v Ullarede stal samozrejmým výberom pre pilotnú štúdiu nového a inovatívneho systému utierok na ruky Tork PeakServe®.

 

Obchod, ktorý začínal na prízemí vily v roku 1967, je dnes obchodným domom s veľkosťou piatich futbalových ihrísk. V roku 2016 sem prišlo 4,8 milióna ľudí v snahe nájsť tovar za výhodné ceny. Priemerný zákazník strávi v obchode 4 hodiny a 43 minút a v tom čase väčšina z nich navštívi jednu zo 115 toaliet niekoľkokrát. 

 

„Momentálne pracuje v Gekås 35 – 40 ľudí zodpovedných za čistotu a napriek tomu je to z času načas skutočne stresujúce,“ hovorí Ulrika Kerttu, manažérka umiestnenia firmy Sodexo, spoločnosti zabezpečujúcej čistenie v Gekås. „Každá toaleta v obchodnom dome sa čistí minimálne trikrát za deň, mnohé z nich oveľa častejšie. A predsa je skoro nemožné zvládnuť dopĺňanie papierových utierok na ruky, keďže je tam také množstvo zákazníkov, že aj čistiaci personál musí stáť v rade, aby sa dostal dnu a mohol priestor vyčistiť. Papierové utierky sa nesmú minúť a to spôsobuje značný stres pre náš personál.“


Test Tork PeakServe

V decembri 2016 bolo sedem Tork Xpress® Multifold zásobníkov na papierové utierky nahradených novým systémom Tork PeakServe systémom nadväzujúcich utierok na ruky.


„Vybrali sme umiestnenie na toaletách a umyvárňach pri reštauráciách,“ hovorí Ulrika Kerttu. „Sú vždy neuveriteľne preplnené a vďaka takému umiestneniu sme mohli testovať za absolútne najfrekventovanejších podmienok.“ 


Po skoro polročnom testovaní získava nový systém vynikajúce hodnotenia. „Sú absolútne úžasné! To je presne to, čo sme potrebovali.“ 


Kompletne nový systém na papierové utierky na ruky Tork PeakServe sa skladá z úplne nového typu papierových utierok na ruky a spája v sebe extra vysokú kapacitu s jedinečne rýchlym a nepretržitým dávkovaním. Nové utierky sú stlačené, vďaka čomu nový zásobník obsiahne až o 250 percent viac utierok v porovnaní s aktuálnymi systémami na utierky na ruky.


„To je obrovský rozdiel. Skutočne nemusíme dopĺňať papierové utierky tak často. Fakt, že sú utierky stlačené, neznamená len to, že každý zásobník obsiahne viac ako 100 utierok, ale aj to, že v sklade a na čistiacich vozíkoch zaberajú oveľa menej priestoru,“ hovorí Ulrika Kerttu.


Rýchle dopĺňanie

Tork PeakServe znižuje čas potrebný na dopĺňanie o polovicu a môžete ho dopĺňať kedykoľvek. Balenia sa vkladajú v spodnej časti a utierky sa vyťahujú zvrchu, čím je zabezpečený plynulý priebeh a potrebná minimálna sila pri vyťahovaní utierky.

 

Dôležité pre spokojnosť zákazníkov 

Nedávny prieskum* ukázal, že špinavé a preplnené priestory toaliet sú prvoradým problémom hostí vo vysoko frekventovaných zariadeniach. Celkom 71 percent respondentov malo negatívnu skúsenosť s priestormi toalety pri návšteve miesta s vysokým počtom návštevníkov. To je niečo, čo môže mať dosah na vaše podnikanie, keďže dvaja z piatich návštevníkov, ktorí mali negatívnu skúsenosť, to povedali svojim priateľom. Håkan Pettersson, obchodný zástupca v spoločnosti Ahnviks, ktorý momentálne dodáva hygienický materiál do Gekås, je pripravený na množstvo zákazníkov a teší sa na uvedenie Tork PeakServe. „Tork PeakServe ponúka niečo, čo tu ešte nebolo a v čom vidíme veľký potenciál. Teraz, keď sme zažili výhody v reálnom živote, je jasné, že systém spĺňa všetky potreby vysoko frekventovaných zariadení. Tešíme sa na začlenenie systému do našej ponuky.“
 
* Na základe prieskumu IPSOS uskutočneného s 3 000 účastníkmi v USA, Veľkej Británii, Nemecku, Francúzsku, Poľsku a Švédsku, ktorí navštívili miesta s vysokým počtom návštevníkov za posledných 9 mesiacov.
„Tento systém prišiel presne včas. Chceme mať Tork PeakServe všade v obchodnom dome. Uľahčuje nám prácu. Nie každý rozmýšľa o papierových utierkach na ruky, ale pre nás sú dôležité.“
Ulrika Kerttu, manažérka pre lokality, Sodexo