Royal Randwick Racecourse Rectangle.jpg

A už sú preč a pretekajú

Dostihová dráha Royal Randwick je top svetová dráha určená na dostihy v Sydney v Austrálii, na ktorú dorazí až 52 000 ľudí každý sviatočný deň pretekov. Dav je zmesou vášnivých stávkarov, spoločenských divákov, módnych nadšencov a rodiniek, lenže oni všetci prišli, aby zažili to vzrušenie z prvotriednych dostihov so zvukom búrlivých kopýt šprintujúcich k cieľovej čiare posledných pár metrov.

Zástupy sa začnú hrnúť o 11:00 v deň stávok a do pár sekúnd sa celé miesto rozozvučí vzrušeným bzučaním, búrlivým smiechom a pestrofarebným oblečením, pod váhou ktorých sa trasie zem.
 
Po príspevku 150 miliónov dolárov na prestavbu v roku 2013 je teraz Royal Randwick špičkovým diváckym, stravovacím a zábavným centrom určeným na dostihy a iné podujatia. S tanečnou sálou s 1 000 sedadlami, s coolovým kokteil barom a reštauráciou, 18 firemnými skyboxmi, šiestimi firemnými luxusnými sedeniami, a nehovoriac o všeobecných správcovských zariadeniach, je toto miesto ideálne pre veľkú zmes nadšených hostí, ktorých spája jedno – vášeň pre dostihy.
 
S 52 000 hladnými ústami na každom stretnutí je všetkých 17 dostihových kuchýň pod tlakom, aby neustále pracovali, pričom kuchynský personál dostihov ako Randwick potrebuje výrobky, ktoré jednoducho fungujú. Na rozdiel od ostatných športových zariadení, kde dopyt klesá, potrebujú stávkari dostihov Royal Randwick stály prísun potravín a nápojov počas celého dňa pretekov. Netreba dodávať, že dopyt na kuchynské zariadenie je rovnako neprestajný ako neľútostný, s tisíckami stávkarov, ktorí hádžu do seba raňajky, obed a večeru počas celého dňa. Rovnako ako v oblasti služieb je efektivita kľúčom k zaisteniu toho, že rozohnení diváci dostanú svoje jedlo čo najrýchlejšie a najefektívnejšie tak, aby im neušiel žiadny moment z dostihov.
 
Príbeh ďalej pokračuje v 40 toaletách dostihov – tam, kde je potreba čeliť výzve tisícov nadšených stávkarov rútiacich sa dnu a von zo zariadení počas celého dňa. Nielenže toalety musia byť odolné a musia čeliť výzve dokázať správnu voľbu toaletného papiera, papierových utierok a mydla tisícom divákov, ale tiež musia vyzerať dobre a zapadnúť do miesta konania aj architektonickým vyhotovením.
 
Celkovo nemožno pracovné podmienky v dostihových dráhach Royal Randwick počas bežného dňa pretekov nazvať ničím menším než náročné a celý tím odvádza vynikajúce výkony, aby zaistili, že každý divák má prístup k jedlu a sociálnym zariadeniam počas celého sviatku.

A všetko funguje dobre, najmä objem zásobníku toaletného papiera, ktorý je obrovský, takže máme menej prípadov, keď došiel a je ho potrebné doplniť.

Chris Wilson

Projektový manažér, Australian Turf Club