Minimalizujte vplyv uhlíka

Minimalizujte vplyv uhlíka

Od mája 2023 ponúkame 27 existujúcich Tork zásobníkov v Európe (okrem Francúzska) s certifikátom o uhlíkovej neutrálnosti*.

Emisie uhlíka týchto zásobníkov sú nižšie a kompenzované v rámci celého ich životného cyklu** – od použitých surovín až po likvidáciu. 

Žena si umýva ruky a ďalšia používa zásobník na papierové utierky

Zistite viac o Tork uhlíkovo neutrálnych zásobníkoch

Pozrite si video.

Maximalizujte hygienu, minimalizujte vplyv uhlíka

solar-panels-800x500.jpg


Znížené a kompenzované emisie uhlíka 

Všetky Tork uhlíkovo neutrálne zásobníky sa vyrábajú s použitím certifikovanej obnoviteľnej elektriny. Aby sme dosiahli uhlíkovú neutralitu, boli zvyšné emisie uhlíka kompenzované investíciami do klimatických projektov s overenou organizáciou ClimatePartner.

Zmysluplná kompenzácia uhlíka 

Pri kompenzácii spolupracuje značka Tork s organizáciou ClimatePartner, členom aliancie International Carbon & Offset Alliance. Akceptujú len projekty s dôveryhodnými štandardmi, ako je Verified Carbon Standard (VCS), Gold Standard a Clean Development Mechanism (CDM). www.climatepartner.com


solar-panels-800x500.jpg

Na stiahnutie

solar-panels-800x500.jpg

Klimatické projekty pre ľudí a pre planétu

Emisie uhlíka sú kompenzované certifikovanými a monitorovanými projektmi. Od dodávky čistej pitnej vody v Kambodži až po ochranu lesov v Indonézii. A investície do energeticky úsporných sporákov v Indii v kombinácii so zberom plastu*** na plážach.

Udržateľný prístup na zaistenie hygieny

Tork produkty a služby pomáhajú znižovať vplyv na ľudí a planétu. Zameriavame sa na kľúčové témy, ktoré sú pre nás dôležité, na vaše podnikanie a vašich zákazníkov. Od certifikovaných vláken po obnoviteľné balenia a recyklačné schémy, ako je Tork PaperCircle®. Zameriavame sa aj na ľudí vďaka dostupnej a ľahko použiteľnej hygiene pre všetkých.


Naše oblasti zamerania v udržateľnosti: zdravie, materiály a obaly, používanie a odpad a uhlík

solar-panels-800x500.jpg

Referencie:

* Znížené emisie certifikovanou obnoviteľnou elektrinou a kompenzované klimatickými projektmi
** Okrem náplní
*** Nekompenzuje emisie uhlíka