Testimonials_Essential_original.jpg

Test, ktorý chcel spraviť každý

Detské šibalstvá inšpirujú týždne testov. Študenti, učitelia, správcovia a vychovávatelia sú pripravení na zmenu.

Test bol zvládnutý na výbornú: Základná škola v meste Wiehl a školské centrum v mestskej časti Bielstein vybavili svoje školské toalety systémami na toaletný papier Tork SmartOne®.
 
Nedostatočné hygienické podmienky určite nie sú na školách ničím novým. Pokreslené kabínky toaliet, upchaté potrubie a porozhadzované papierové utierky spôsobujú mnohým bolenie hlavy. Toalety upchaté toaletným papierom a pretekajúce toalety boli každodennou realitou tak na strednej škole, ako aj na miestnej základnej škole v meste Wiehl – a to až do takej miery, že si deti museli vyzdvihovať toaletný papier u vychovávateľa. Vedenie školy sa rozhodlo, že to ďalej takto nejde, a tak vyskúšali systémy Tork SmartOne® ako alternatívne riešenie k bežným zásobníkom na kotúče toaletného papiera. Ich plne uzatvorené veko ukončilo detské šarvátky, keďže papier zostáva bezpečné uzavretý vo vnútri. Nielenže je to hygienické, ekonomické a zabraňuje vandalizmu, ale zároveň znižuje spotrebu papiera až o 40 % v porovnaní s bežnými systémami zásobníkov*. Deti si môžu zobrať len jeden útržok naraz. Vďaka tomu je oveľa ťažšie úmyselne upchať toaletu a zabraňuje aj odtočeniu nadmerného množstva toaletného papiera. Na školy zapôsobili úsporné a vandalizmu zabraňujúce zásobníky v teste natoľko, že všetky svoje toalety a umyvárne vybavili produktmi z radu Tork. Okrem zásobníkov na toaletný papier SmartOne® používajú školy aj Tork Matic® zásobníky na papierové utierky v kotúči a Tork zásobníky na tekuté mydlo.
 
Systém s mnohými výhodami
 
„Renovácia bola výhodná pre obe strany, pre žiakov aj pre školy“, povedali tímy vedenia škôl. „Utesnené zásobníky znamenajú, že teraz môžeme znova zásobovať školské toalety papierom bez toho, aby sme riskovali, že kotúče skončia znova v toaletách. A znamená to aj oveľa civilizovanejšie návštevy toaliet pre žiakov.“ Pri rozhodovaní zavážilo aj výrazné množstvo finančných prostriedkov ušetrených pri zásobách a zlepšená hygiena a čistota. Aj testované zásobníky na mydlo a na papierové utierky boli úspešné. Zásobník na papierové utierky v kotúči urobil dojem hygienickým a úsporným dávkovaním utierok po jednom útržku, zatiaľ čo zásobník na tekuté mydlo Tork bol výnimočný vďaka svojmu masívnemu dizajnu a vysokej kapacite. V skratke: Renovácia znižuje vandalizmus a náklady a zároveň zlepšuje hygienu, a každý, koho sa to týka, je spokojný – od žiakov, cez vedenie školy, vychovávateľov až po upratovaciu službu, ktorej práca sa značne zjednodušila vďaka týmto novým systémom.
 
* Údaje sa zakladajú na internom prieskume v európskych krajinách na 7 729 návštevníkoch. Standard Lotus Professional® Maxi Jumbo v porovnaní so zásobníkom na toaletný papier SmartOne® Twin Mini. Zníženie vypočítané na použité štvorcové metre.

Utesnené zásobníky znamenajú, že teraz môžeme znova zásobovať školské toalety papierom bez toho, aby sme riskovali, že kotúče skončia znova v toaletách.

Wiehlská základná škola, Wiehl, Nemecko