Dining.tif

Svet za sklenenou stenou

Len málo typov prostredí má také prísne hygienické požiadavky ako kuchyne luxusných reštaurácií. Spoločnosť SCA je hrdá na to, že dodáva hygienické riešenia radu Tork Elevation jednej z najvýznamnejších svetových kuchýň – reštaurácie Geranium v Kodani, v Dánsku.

Geranium je jednou z najexkluzívnejších reštaurácií v Dánsku a obchodným partnerom značky Tork od roku 2010. Šéfkuchár a spoluzakladateľ Rasmus Kofoed sa trikrát zúčastnil prestížneho šampionátu Bocuse D'Or vo varení, pričom si domov odniesol prestížnu zlatú medailu v roku 2011. Okrem toho bol partner Sören Ledet vymenovaný za najlepšieho čašníka v Európe na súťaži Coupe Baptiste v roku 2012.


Najvyššia dôvera a vhodné nástroje

Reštaurácia Geranium sa nachádza na 8. poschodí štadiónu Parken v Kodani a mieša kulinársku rozmanitosť s krásnym výhľadom na mesto. Rovnako tak si hostia môžu v reštaurácii vychutnať úchvatný výhľad do interiéru: jednou z výnimočných čŕt reštaurácie je masívna sklenená stena oddeľujúca reštauráciu od priestoru kuchyne – čo predstavuje najvyššie štandardy hygieny v reštaurácii a poskytuje najvyššiu dôveru príprave jedla. 

„Našou najvyššou prioritou je, aby sa naši hostia pobavili a cítili sa príjemne – v tomto zmysle sú očakávania v luxusných reštauráciách oveľa väčšie. Našou úlohou je ubezpečiť sa, že máme dobrý a skúsený personál, ktorému naozaj záleží na hygiene našich hostí, a uistiť sa, že majú tie správne nástroje a okolie, aby to mohli dosiahnuť.“ vysvetľuje partner Sören Ledet.


Hranice hygienickej transparentnosti 

Vo väčšine reštaurácií nemajú zákazníci veľkú šancu posúdiť postupy pri zaobchádzaní s potravinami – no Geranium má sklenenú stenu, ktorá dáva hosťom jasnú predstavu o tom, čo sa deje v kuchyni. 

„Stena umožňuje našim zákazníkom vidieť svet očami šéfkuchára. A, samozrejme, naši hostia vidia, že pracujeme systematicky s prípravou potravín a majú vysokú kvalitu hygieny v kuchyni. Naše postupy v kuchyni sú transparentné a všetky detaily, ktoré tvoria pracovnú plochu, boli optimálne navrhnuté tak, aby spĺňali vysoké očakávania z hľadiska hygieny a kvality.“


Žiadny priestor pre chyby 

Kuchyňa reštaurácie Geranium je vybavená výrobkami radu Tork Elevation

„V luxusnej reštaurácii nie je žiadny priestor pre chyby. Naši dizajnéri boli zodpovední za výber hygienických potrieb – v tomto zmysle je obzvlášť dôležité najať dizajnérov, ktorí rozumejú nielen základnému fungovaniu kuchýň, ale aj delikátnejším otázkam, ako sú hygienické postupy. Konštruktéri vzali všetky tieto faktory do úvahy pri navrhovaní usporiadania kuchyne, výbere dodávateľa a umiestnení hygienických zariadení.“

Stena umožňuje našim zákazníkom vidieť svet očami šéfkuchára. A, samozrejme, naši hostia vidia, že pracujeme systematicky s prípravou potravín a majú vysokú kvalitu hygieny v kuchyni. Naše postupy v kuchyni sú transparentné a všetky detaily, ktoré tvoria pracovnú plochu, boli optimálne navrhnuté tak, aby spĺňali vysoké očakávania z hľadiska hygieny a kvality.

Sören Ledet

Najlepší čašník 2012