Prípravy na letné záplavy návštevníkov

Je jar a Kirsten Paarup má veľa roboty. Leto sa blíži a v tomto období roka býva Billund Airport, druhé najväčšie letisko v Dánsku, plné cestujúcich, prichádzajúcich a odchádzajúcich z troch zábavných parkov ležiacich v blízkosti: Legoland Billund, Lalandia Aquadome a Lion Park v Givskud Zoo. Vďaka svojim 12-ročným skúsenostiam v manažovaní čistiacich tímov na letisku Kirsten vie, že existuje len jediná možnosť ako zvládnuť letný nával návštevníkov: plánovanie.

Zvládnuť vysokú frekvenciu návštevníkov v toaletách a umyvárňach je výzva, ktorú veľmi dobre poznajú všetci manažéri údržby na celom svete. Kirsten Paarup, manažérka čistiacich tímov na letisku Billund Airport, nie je výnimkou. Stretli sme sa s ňou práve vo chvíli, keď ona a jej tímy prechádzajú na tzv. letný režim. 
 
„Okolo Veľkej noci mávame zvýšenú návštevnosť cestujúcich, ktorá následne plynule rastie a v poslednom júnovom týždni krivka rýchlo rastie.“ 
 
S terminálom o rozlohe 40 000 metrov štvorcových, starým terminálom a ostatnými budovami to predstavuje približne 125 toaliet a umyvární a 3,5 milióna cestujúcich ročne, o ktorých sa musia postarať. Niet divu, že má Kirsten plnú hlavu. 
 
„Využívam odhady založené na mnohých faktoroch, ktoré mi poskytuje naše marketingové oddelenie, spolu s ostatnými údajmi, vďaka čomu sa snažíme predpokladať množstvo cestujúcich, ktoré môžeme očakávať v najbližších mesiacoch, a zároveň odhadnúť miesta s najväčšou návštevnosťou. Letisko Billund Airport rastie závratným tempom. Minulý rok narástol počet cestujúcich o 9,2 percenta. A v prvých troch mesiacoch tohto roku 2018 sme zaznamenali nárast o ďalších 11,2 percenta!“ 
 
„Mojou najväčšou starosťou je zabezpečiť dostatok personálu. V zimných mesiacoch, od októbra do apríla, mám približne 60 zamestnancov. V letnom režime potrebujem približne 100. A keďže aj mnoho mojich stálych zamestnancov odchádza v lete na dovolenku, každé leto potrebujeme nájsť mnoho extra pracovných síl.“ Proces, ktorý sa ešte skomplikoval faktom, že všetok personál letiska musí prejsť bezpečnostnou previerkou. „A to ich ešte musíme zaučiť. Mnoho ľudí si myslí, že čistenie nie je nič zložité, ale nie je to tak ľahké, ako to vyzerá,“ hovorí Kirsten s úsmevom.
 
Ďalšia vec, ktorá si vyžaduje plánovanie, sú zásoby. „Každá toaleta a umyváreň sa dôkladne čistí každý deň a mnohé z nich sú kontrolované a dopĺňané zásobami aj osemkrát. Celý rok používame to isté vybavenie, ale v lete naše zásoby len tak miznú z našich poličiek.“
 
Letisko je otvorené neustále, ale cestujúci prichádzajú v nárazových vlnách. „Bežne zaznamenávame najvfrekventovanejšiu prevádzku okolo desiatej ráno a druhej a šiestej poobede, kedy pristáva a odlieta mnoho letov. Ale niekedy sa nával cestujúcich objaví v nečakanom čase.“ Čo sa stane, keď je mnoho ľudí práceneschopných a ona nemá k dispozícii dostatok personálu na to, aby zvládla nával cestujúcich? „Nuž, ak sa objavia problémy s nedostatkom personálu, môžeme o niečo znížiť frekvenciu niektorých čistiacich činností. Ale nikdy nerobíme kompromisy v našich toaletách a umyvárňach. Čistá toaleta a umyváreň je základným prvkom skúsenosti našich hostí. A keďže teraz používame Tork PeakServe, nemusíme tak často dopĺňať zásobníky, čím získavame čas potrebný na udržiavanie čistoty v ostatných miestach na úrovni, ktorú naši hostia od nás očakávajú.“
 
V máji sa Kirsten chystá na výstavu Interclean v Amsterdame, kde si okrem iného chce obzrieť Tork EasyCube®. 

So značkou Tork pracujem už najmenej desať rokov. Rozumie nášmu svetu a výzvam, ktoré pre nás vysokofrekventované toalety a umyvárne predstavujú.

Kirsten Paarup

Manažér čistiaceho tímu

Vyskúšajte Tork PeakServe® zdarma

Zistite, ako vám môže náš priekopník v oblasti zásobníkov na utierky pomôcť skvalitniť skúsenosť hostí na toalete a v umyvárni.

Zavolajte nám priamo na číslo:

(+421) 587 860 212

Skúšobný test zdarma

Prihláste sa na skúšobný test Tork PeakServe® zdarma

Kontaktujte nás, požiadajte o skúšobný test zdarma a zistite, ako môže Tork PeakServe® skvalitniť skúsenosť s vašou toaletou a umyvárňou.

Zadajte svoje meno
Zadajte svoje priezvisko
Zadajte správnu e-mailovú adresu
Doplňte prosím telefón
Please, select your work industry.
Please, select your job role.
Doplňte prosím názov společnoti
Vyplňte pole.
Vyplňte pole.
Vyplňte pole.
Tento formulár si vyžaduje podanie Vašich kontaktných údajov, aby sme mohli odpovedať na Vaše otázky prostredníctvom e-mailu. Oboznámte sa s našimi Podmienkami používania a Zásadami ochrany osobných údajov, aby ste získali podrobné informácie o tom, ako spravujeme a chránime Vaše osobné údaje.
Potvrďte, že ste si prečítali informácie týkajúce sa osobných údajov a podmienok používania.
Please populate recaptcha