Ella 1.jpg

Inšpirujte a motivujte pomocou Ellinej školy umývania rúk

Dobré hygienické návyky, čo sa týka rúk, sa začínajú už v ranom veku.

Význam umývania rúk

Absencia a choroba z dôvodu zlej hygieny rúk v škôlkach a školách je skutočný problém. Ovplyvňuje nielen učiteľa a deti, ale často zahŕňa aj rodičov, ktorí si musia vziať viac voľna z práce. Vieme, že výučba a monitorovanie hygieny je hlavnou výzvou pre rodičov, rovnako ako vzdelávacie inštitúcie.

Umývanie rúk

Umývanie rúk pomáha predchádzať chorobám a slúži ako najlepšia obrana.
Existujú tri hlavné typy prenosový (baktérií a vírusov), ktoré je potrebné prerušiť:
  • z rúk do očí, nosa, úst a otvorených rán;
  • na inú osobu a to buď prostredníctvom priameho kontaktu rúk, alebo prostredníctvom nepriameho kontaktu rúk s predmetom a znovu s rukami;
  • z rúk na potraviny pri príprave jedla.

Zotrite baktérie

Pri čistení ruky má mnoho ľudí zlozvyk rýchlo si ich umyť, potom ich rýchlo otriasť a zbaviť sa kvapiek a potom ísť. Ak budete učiť deti od útleho veku, aby si usušili ruky, kým nie sú úplne suché, potom je menšia pravdepodobnosť, že si vyvinú zlé návyky.

Pomocou tekutého alebo penového mydla a opláchnutia vodou odstraňujete veľkú časť väčšiny baktérií – najmä keď potom nasleduje vysušenie. Použitie mydla a opláchnutie vodou je tiež účinný spôsob zníženia množstva vírusov na koži.

Jednou z výhod jednorazových papierových utierok je, že baktérie uviaznu v nich. Keď sa baktérie prenesú do tela, dochádza k ochoreniu.

Tipy a triky
Ella Poster